projekt nr 4

4. Budowa 20 szt. drewnianych stoisk handlowych na placu przed Ratuszem


Lokalizacja

Plac przed Ratuszem, ul. Rynek II

Skrócony opis

Zakup i montaż 20 szt. drewnianych stoisk handlowych z możliwością ich składania.

Opis projektu

Projekt polega na zakupie 20 szt. drewnianych stoisk handlowych.
Lubartowski Rynek od dawnych lat kojarzony jest z handlem. Obecnie plac świeci pustkami. Inicjatywą jest zakup 20 szt. drewnianych domków, które służyłyby do celów handlowych. Stoiska mogłyby stać na stałe i być czasowo wydzierżawiane wystawcom lub mogłyby być składane i rozstawiane na wydarzenia okolicznościowe typu Jarmark Bożonarodzeniowy, różne tematyczne festiwale smaków, na które mogliby być zaproszeni różni wystawcy ze swoimi produktami. Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców Lubartowa.

Na koszt składają się:
- zakup 20 szt. domków drewnianych wg. specyfikacji - 116 000 zł,
- montaż domków na placu oraz inne koszty logistyczne - 10 000 zł.

Zakup domków drewnianych w systemie do własnoręcznego montażu i demontażu. Wymiary 2 x 3 m, po rozłożeniu lad 2,5 x 4 m, obszerne lady zabezpieczone daszkami, szkielet oparty na kantówce 4 x 6 cm, dach pokryty blachą. Drzwi na zasuwę, okiennice - lady zamykane od wewnątrz na zasuwki, dodatkowo łańcuchy podtrzymujące. Całość malowana na wskazany kolor z palety drewnochronu powłokotwórczego. Konstrukcja pozwalająca na wieloletnie użytkowanie.

Elementy dodatkowe:
- oświetlenie domków (reflektory LED),
- tablice z gniazdami elektrycznymi,
- rozprowadzenie prądu na kablach siłowych.

Uzasadnienie projektu

Projekt będzie służył wszystkim mieszkańcom Lubartowa. Przywróci handlowy charakter placu na Rynku. Ułatwi organizowanie w przyszłości wielu wydarzeń związanych z handlem na stoiskach.